Osiągnięcia

14

Rok Szkolny 2015/2016

 Rok Szkolny 2014/2015

Magdalena Hadam – uczennica klasy 6a zdobyła

                          I miejsce         

w międzyszkolnym konkursie grafiki komputerowej „Bezpieczny internet”

Rok Szkolny 2013/2014

Magdalena Hadam – uczennica klasy 5a zdobyła

                          I miejsce         

w międzyszkolnym konkursie grafiki komputerowej „Bezpieczny internet”

******************************

Julia Nowak – uczennica klasy III a zdobyła

wyróżnienie

w międzyszkolnym konkursie grafiki komputerowej „Podwodny świat”

****************************

Marcel Grabowski – uczeń klasy 3 a zdobył

I miejsce

w międzyszkolnym konkursie na „Najpiękniejszą pisankę”

1. Miejska olimpiada przedmiotowa – laureaci: z języka angielskiego:   IIm-1uczeń, IIIm-1uczeń

z języka polskiego:   IIIm-1uczeń

2. XI Rudzki konkurs Poezji i Piosenki Obcojęzycznej – laureaci:  Im-duet, IIm-1 uczeń

3. Międzyszkolny konkurs „Wielkanocna dekoracja okienna” – Im-1uczeń

4. Międzyszkolny konkurs „Zmagania matematyczno-przyrodnicze szkół podstawowych – zespoły dwuosobowe: Im, IIIm

5. Międzyszkolny konkurs poezji religijnej „Jan Paweł II wielki poeta, wielki człowiek” –  IIm-1uczeń

6. Międzyszkolny konkurs  „Corrida ortograficzna-czyli walka z bykami” –  IIm-1uczeń

7. Miejski konkurs recytatorski „O laur zielonej róży” – Im-2 uczniów

8. Miejska Liga lekkoatletyczna szkół podstawowych – (bieg na 60m)    IIm-1uczeń, IIIm-1uczeń

9. Mistrzostwa Rudy Śląskiej w szachach – Im-1uczeń, IIm-zespół

10. Mistrzostwa Rudy Śląskiej w pływaniu – Im-1uczeń

11.Mistrzostwa Rudy Ślaskiej w biegach przełajowych – IIm-1uczeń

12. XXVI Lekkoatletyczne Igrzyska Sportowe Szkół Podstawowych:

bieg na 300m: Im-1uczeń, IIm-1uczeń

bieg na 150m:IIIm-1uczeń

bieg na   60m:IIIm-1uczeń

**********************************

Marcel z nagrodą NBT

Zawodnik Orlika Ruda Śląska Marcel Grabowski został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju rocznika 2005, który odbył się w Mikołowie. Warto nadmienić iż drużyna Marcela wygrała cały turniej.

Bardzo się cieszymy i gratulujemy!

MARCEL

Marcel z nagrodą NBT po raz drugi!

Marcel_2

I HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ TRAMPKARZY 2005 Siemianowice Śląskie 09.03.2014r. Drużyna SRS ORLIK Ruda Śląska zajęła III miejsce w turnieju… a Marcel dostał statuetkę dla najlepszego bramkarza turnieju. To kolejne wyróżnienie dla Marcela w tak krótkim czasie brawo!

Rok Szkolny 2011/2012

Beata Sosnalaureatka Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego IX edycji tomiku antologii Poezji Dziecięcej

Katarzyna Weber; Sandra Berda – II miejsce „Ortograficzna corrida czyli walka z bykami” dla szkół podstawowych

Katarzyna Weber – II miejsce w Miejskiej Olimpiadzie Przedmiotowejz j. polskiego

Agnieszka Ciszewska – wyróżnienie w konlursie recytatorskim „O laur zielonej róży”

Mateusz Krząkała – wyróżnienie w Miejskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z informatyki

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 8

IM. JANA KAWALCA WE WSPÓŁZAWODNICTWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

NA SZCZEBLU MIEJSKIM, REJONOWYM I WOJEWÓDZKIM

PŁYWANIE

 I MIEJSCE w mieście – 25 metrów stylem dowolnym Julia Grzegorz

III MIEJSCE w mieście – 50 metrów stylem klasycznymJakub Harcz

III MIEJSCE w mieście – sztafeta 4x50metrówchłopcy drużynowo (Mateusz Krząkała, Jakub Harcz, Stanisław Heliński, Rafał Grzegorz)

TENIS STOŁOWY

I MIEJSCEMartyna Maraszkiewicz (po trzech turniejach)

II MIEJSCEdziewczęta drużynowo (po trzech turniejach)

III MIEJSCE na szczeblu wojewódzkim Martyna Maraszkiewicz

 

KONKURS WIEDZY O GÓRNIKU ZABRZE

II MIEJSCE na szczeblu rejonowym Dawid Kronbach

 

SZACHY

III MIEJSCE  Jakub Harcz

III MIEJSCE  chłopcy drużynowo (Jakub Harcz, Jakub Nowak)

 

KOSZYKÓWKA

IV MIEJSCE na szczeblu wojewódzkim chłopcy drużynowo

Rok Szkolny 2010/2011

MIEJSKIE OLIMPIADY PRZEDMIOTOWE

j. polski

III miejsce – Katarzyna Weber

wyróżnienie – Anna Szindler

historia

III miejsce – Agnieszka Kania

przyroda

I miejsce – Agnieszka Kania

informatyka

II miejsce – Anna Szindler

NASZA SZKOŁA ZAJĘŁA 2 MIEJSCE W MIEŚCIE W ILOŚCI LAUREATÓW MIEJSKICH OLIMPIAD PRZEDMIOTOWYCH !!!!!

NASZE OSIĄGNIECIA SPORTOWE

WE WSPÓŁZAWODNICTWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

NA SZCZEBLU MIEJSKIM I REJONOWYM

ROK SZKOLNY 2010/2011

 

LIGA LEKKOATLETYCZNA

 I MIEJSCE w mieście – bieg na 60 metrów                                  Dominika Krzysteczko(indywidualnie)

II MIEJSCE w mieście – bieg na 300 metrów                               Martyna Krzysteczko(indywidualnie)

 

PIŁKA RĘCZNA

II MIEJSCE w mieście                                                                   dziewczęta drużynowo

 

TENIS STOŁOWY

I MIEJSCE w mieście                                                                     Martyna Maraszkiewicz(indywidualnie)

II MIEJSCE w mieście                                                                   dziewczęta drużynowo

III MIEJSCE na szczeblu rejonowym                                            dziewczęta drużynowo

 

KOSZYKÓWKA

I MIEJSCE w mieście                                                                     chłopcy drużynowo

II MIEJSCE na szczeblu rejonowym                                              chłopcy drużynowo

III MIEJSCE w mieście                                                                  dziewczęta drużynowo

 

PŁYWANIE

III MIEJSCE w mieście – 50 metrów stylem grzbietowym           Agata Goleśna (indywidualnie)

II MIEJSCE w mieście – 50 metrów stylem grzbietowym            Maksymilian Mazur(indywidualnie)

III MIEJSCE w mieście                                                                  dziewczęta drużynowo

 

PIŁKA NOŻNA

III MIEJSCE w mieście                                                                   chłopcy drużynowo

 

KONKURS WIEDZY O GÓRNIKU ZABRZE

I MIEJSCE w mieście                                                                     Artur Wybierała(indywidualnie)

I MIEJSCE na szczeblu rejonowym                                               Artur Wybierała(indywidualnie)

 

 

TENIS STOŁOWY

II MIEJSCE w mieście                                                                    Martyna Maraszkiewicz, Agata Goleśna, Magdalena Strzysz

I MIEJSCE w mieście                                                                     Martyna Maraszkiewicz

 

TENIS ZIEMNY

III MIEJSCE w mieście                                                                  Denis Wypych, Jakub Wyciślik

 

Wszystkie osiągnięcia na podium (w mieście) to sukces w Mistrzostwach Rudy Śląskiej

Szkół  Podstawowych

Termin rejon oznacza, że w zawodach uczestniczyła najlepsza drużyna z Rudy Śląskiej 

oraz najlepsza drużyna z Zabrza

Rok Szkolny 2007/2008

Konkursy plastyczne  – miejskie :

„Fantastyczny  instrument”:

  • I miejsce Natalia Spyra 6c,                                              
  • III miejsce Agnieszka Kania 3c
  • wyróżnienie Wiktoria Gutkowska (I – III)
  • I miejsce Julia Ćwik  „Portret mojej mamy”
  • Śląsk – moje miasto” I miejsce Agata Makselon, wyróżnienie Magda Młyńska
  • Instalacja – instrument muzyczny : I miejsce P. Jacalski, A. Huda, M. Popielarska
  • 10 nagród w konkursie „Huta Pokój w mojej wyobrażni”

Międzyszkolny konkurs Instalacja „Śmieciuszka” I miejsce Agata Makselon, Wojtek Makselon.

Uczniowie wzięli udział w konkursie „Śląskie klimaty”, „Bezpieczeństwo w górach GOPR Szczyrk”, „Człowiek i pies” – międzynarodowy

 

Konkursy muzyczne :

udział w „Szansie na sukces”

 

Konkursy z języka polskiego – miejskie:

  • „O laur zielonej róży” – laur Jacquelina Wochnik 6a, wyróżnienie Patrycja Wyciślik 5a
  • Konkurs „Corrida ortograficzna” finalistka III miejsce Marcelina Jakubas 6d
  • Literacki „Jej portret – moja matka” I miejsce Małgorzata Lotko 6d, II – Ewelina Drewniak
  • Recytatorski klas I – III – II miejsce Sylwia Rodzaj 3c

Międzyszkolny konkurs ortograficzny – II miejsce Marcelina Jakubas 6d(w 10 oprócz I miejsca 4 uczniów)

W Olimpiadzie do II etapu zakwalifikowało się 9 uczniów.

Konkursy – matematyka :

  • „Kangur” – międzynarodowy : kl. VI trzy wyróżnienia II stopnia : Marcin Gwizdol 6c, Natalia Spyra 6c, Konrad Helm 6d, kl. IV dwa wyróżnienia II stopnia : Eliza Szymajda 4a, Damian Helm 4c.
  • Olimpiada : III miejsce Marcin Gwizdol 6c

Międzyszkolny konkurs „Matematyka wokół nas” – Drużynowo I miejsce,             Indywidualnie I miejsce Marcin Gwizdol 6c,  Eliza Szymajda 4a

Konkurs szkolny „Omega” : I miejsce Maciej Widuch 6c

 

Konkursy – przyroda :

  • Olimpiada : I miejsce Marcin Gwizdol 6c, II miejsce Dawid Kosiński 6b, wyróżnienie Paweł Jacalski 6d
  • Ogólnopolski konkurs nauk przyrodniczych „Świetlik” : 16 miejsce Konrad Helm
  • „Znawca przyrody” – miejski klas III drużynowy – I miejsce Agnieszka Kania 3c, Joanna Łuczak 3d, Agata Smołka 3d

 

Konkursy – informatyka – miejskie :

  • Olimpiada – I miejsce Paweł Jacalski 6d

Międzyszkolny konkurs grafiki komputerowej – „Szkoła moich marzeń” I miejsce Jakub Loranty 6a

Pozaszkolny „Reprodukcja obrazu Makowskiego” I miejsce Jakub Loranty 6a, III miejsce Natalia Spyra 6c

 

Konkursy – język angielski :

  • Olimpiada II miejsce Krzysztof Gulka

Udział w Miejskim konkursie poezji i piosenki obcojęzycznej – wyróżnienia : Martyna Popielarska, Roksana Paliwoda, Luiza Farouni

 

Konkursy – religia :

Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej Gloria Dei „Moje powołanie” – I miejsce Natalia Spyra – plastyka, II miejsce Martyna Popielarska – muzyka

 

TENIS STOŁOWY

Martyna Maraszkiewicz (2 b) -5 miejsce w kategorii dziewcząt młodszych

Karmen Kaluza (6 b) – 9 miejsce w kategorii dziewcząt starszych

Amanda Sowa (5 c) – 14 miejsce w kategorii dziewcząt starszych

Patryk Rutkowski (5 b) -15 miejsce w kategorii chłopców starszych

Punktacja drużynowa:

dziewczęta – 6 miejsce (69 pkt.)

chłopcy – 7 miejsce (17pkt.)

INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

Daniel Wawrzyniak (5 c) – 9 miejsce w mieście

Aleksander Gabryl (6 c) – 9 miejsce w mieście

Karolina Guzy (5 b) – 10 miejsce w mieście

Dominik Lorke (4 b) -12 miejsce w mieście

Patrycja Tupek (4 b) – 13 miejsce w mieście

Paulina Chrzanowska (5 a) – 16 miejsce w mieście

Olga Jakubowska (4c) – 23 miejsce w mieście

Artur Nowak (4c) – 23 miejsce w mieście

Punktacja końcowa:

dziewczęta i chłopcy – 10 miejsce na terenie miasta (144 pkt.)

II TURNIEJ O PUCHAR PRZECHODNI TERENÓW TARGOWYCH W RUDZIE ŚLĄSKIEJ

1. SP 8 I (pierwszy skład)

2. SP 13

3. SP 7

4. SP 14

5. SP 8 II (drugi skład)

6. SP 4

Nasza szkoła zajęła drugi raz z rzędu 1 miejsce pokonując w finale SP 13 4:1

Skład zwycięskiej drużyny:

(bramkarz – Artur Bubała; Michał Kołodziej; Michał Lukaszczyk; Piotr Palacz;

Kamil Różycki <wybrany królem strzeców> ; Sebastian Adamski; Marcin Mutwicki)

Zespołowe gry sportowe

Mini siatkówka – VII miejsce w mieście – dziewczęta-

VIII miejsce w mieście – chłopcy

Mini piłka ręczna – IX miejsce w mieście dziewczęta-

IV miejsce w mieście – chłopcy

Mini koszykówka – VIII miejsce w mieście – dziewczęta –

VI miejsce w mieście – chłopcy

Mini piłka nożna – XII miejsce w mieście

Szachy

Justyna Głuszek (5 b) – VII miejsce

Sara Dylus (6 d) – VIII miejsce

Dawid Kosiński (6 b) – XI miejsce

Marcin Gwizdol (6 c) – VI miejsce

Punktacja drużynowa:

dziewczęta – IV miejsce w mieście,

chłopcy – V miejsce w mieście,

Rok Szkolny 2006/2007

KONKURSY PLASTYCZNE

„Europa, Europa, Europa „Wielcy ludzie i ich dzieła” – laureaci: Agata Makselon, Paweł Pakosz i Natalia Spyra

Festiwal Twórczości Chrzescijańskiej „Trwajcie mocni w wierze” – 1 miejsce Natalia Spyra

„Mój Śląsk, moje miasto” – 1 miejsce Paweł Pakosz (5c); 1 miejsce Agniszka Kania (2c)

„Barbórka jedną ze śląskich tradycji” – 2 miejsce Agata Makselon

„Rysuj razem z nami martwą naturę” – 1 miejsce Agnieszka Kania

„Witraż” – 1 miejsce Natalia Spyra

IV MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ BIBLIOTECZNY – 3 miejsce

OLIMPIADA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO – 2 miejsce Krzysztof Gulka

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

klasy czwarte: 1 miejsce Sara Zawisza; 5 miejsce Sylwia Syguda

klasy V i VI: 1 miejsce Anna Klimczak; 3 miejsce Iga Cibura; 3 miejsce Kamil Krzemiński

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ – 1 miejsce Aleksandra Studnik

MIEJSKI KONKURS „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” – 1 miejsce Natalia Spyra

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

I TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH o PUCHAR PRZECHODNI TERENÓW TARGOWYCH w RUDZIE ŚLĄSKIEJ – 1 i 5miejsce

TURNIEJ GIER I ZABAW DZIEWCZĄT KLAS SZÓSTYCH o PUCHAR DYREKTORA G III 14 – 5 miejsce

TENIS STOŁOWY

Aleksandra Belok (VI b) – 7 miejsce w mieście w kategorii dziewcząt starszych,

Patryk Rutkowski (IV b) – 9 miejsce w mieście w kategorii chłopców młodszych,

Patrycja Gomołka (VI b) – 11 miejsce w mieście w kategorii dziewcząt starszych,

Martyna Pilarz (VI b) – 13 miejsce w mieście w kategorii dziewcząt starszych,

Punktacja drużynowa:

dziewczęta – 6 miejsce

chłopcy – 8 miejsce

PŁYWANIE

Marcin Zeman (VI c) – 4 miejsce w mieście – styl dowolny,

Damian Młynarczyk (V a) – 3 miejsce w mieście – styl dowolny,

Niko Gwózdek (IV b) – 5 miejsce w mieście – styl klasyczny,

Majka Szczepańska (V c) – 6 miejsce w mieście – styl grzbietowy,

Punktacja drużymowa:

dziewczęta – 14 miejsce na terenie miasta,

chłopcy – 6 miejsce na terenie miasta,

INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

Patryk Faliński (IV a) – 10 miejsce w mieście

Angelika Walecka (VI c) – 14 miejsce w mieście

Agnieszka Zielińska (V a) – 15 miejsce w mieście,

Aleksandra Studnik (VI b) – 18 miejsce w mieście,

Karolina Guzy (IV b) – 18 miejsce w mieście,

Grzegorz Szmyt (VI d) – 19 miejsce w mieście,

Daniel Mężyk (VI b) – 20 miejsce w mieście,

Punktacja końcowa:

dziewczęta – 8 miesjce na terenie miasta,

chłopcy – 13 miejsce na terenie miasta,

XIX LEKKOATLETYCZNE IGRZYSKA SPORTOWE – FINAŁ MIEJSKI:

Patryk Falińki (IV a) – 1 miejsce w biegu na 60 m,

Piotr Palacz (V c) – 1 miejsce w skoku w dal,

Adam Grysla (VI b) – 2 miejsce w rzucie piłeczką palantową,

Patryk Cebula (VI a) -2 miesjce w skoku w dal,

Kamil Różycki (V d) – 2 miejsce w rzucie piłeczką palantową,

Justyna Głuszek (IV b) – 3 miejsce w skoku w dal,

Aleksander Gawryl (V c) – 3 miejsce w biegu na 300 m,

Dariusz Magiera (IV b) – 4 miejsce w biegu na 60 m,

Sztafeta 8x59m (chłopcy) – 3 miejsce w mieście

(Patryk Faliński, Patryk Mierzwa, Patryk Cebula, Karol Wycisk,

Adam Grysla, Daniel Mężyk, Daniel Wybierała, Sebastian Deptuch)

Sztafeta 8×50 m (dziewczęta) – 4 miejsce w mieście

(Anna Lisoń, Agnieszka Rojek, Roksana Czubak, Weronika Kocjan,

Joanna Hanak, Renata Karasiewicz, Marta Szuraj, Adrianna Stokowiec)

Rok Szkolny 2005/2006

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE UCZNIÓW KLAS IV -VI

( do X miejsca)

W roku szkolnym 2005/2006 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we wszystkich zawodach zgodnie z kalendarzem imprez. Nasi reprezentanci brali udział w konkurencjach indywidualnych i zespołowych. Najlepsze miejsca w miście osiągnęliśmy:

– mini – piłka ręczna – V miejsce w mieście chłopcy oraz VI miejsce w mieście dziewczęta,

– Szkolna Liga Lekkoatletyczna I i III miejsce w rzucie piłką palantową (indywidualnie)

Ogólnie VII miejsce dziewcząt.

– Tenis stołowy VII miejsce dziewczęta i chłopcy,

– Pływanie IV i VI miejsce indywiduwalnie w stylu dowolnym oraz II miejsce w sztafecie chłopców 4×50 m,

– Tenis ziemny II,IV i V miejsce indywidualnie oraz II miejsce dziewczęta i III miejsce chłopcy,

– Lekkoatletyczne Igrzyska Sportowe:

dwa I miejsca w rzucie piłką palantową,

I miejsce w pchnięciu kulą,

II i IV miejsce w rzucie piłką palantową,

IV miejsce w biegu na 150 m,

dwa V miejsca w biegu na 300 m,

V miejsce w skou w dal,

– Sztafeta chłopców 8x 50 m III miejsce,

– Punktacja drużynowa w Lekkoatletycznych Igrzyskach Sportowych:

VII miejsce dziewczęta,

VI miejsce chłopcy,

RAZEM: VI miejsce.

– W rywalizacji szkół podstawowych:

X miejsce dziewczęta,

XI miejsce chłopcy.

KONKURS INTERDYSCYPLINARNY ” NA PODBÓJ KOSMOSU”

Ucznnica klasy V I- Agata Antonik została finalistką na szczeblu wojewódzkim.

MIEJSCA UCZNIÓW W KONKURSACH MIĘDZYSZKOLNYCH

– „Corrida ortograficzna” – IV miejsce,

– Konkurs ortograficzny – II i III miejsce,

– konkurs literacki – I,II, III miejsca oraz wyróżnienie,

– Konkurs recytatorski „O laur Zielonej Róży” – laureat

– Konkurs „Cała Polska czyta dzieciom” – Grand Prix, dwa II miejsca, wyróżnienie,

Festiwal Kultury Dzieci i Młodzieży sekcja plastyczna – I miejsce, wyróżnienie,

Konkurs plastyczny „Tradycje Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii” – I i II miejsce,

Konkurs palstyczny „Przeciwdziałanie zagrożeniom pożarowym” – wyróżnienie,

– Pokolenie Jana Pawła II pamięta – wyróżnienie,

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur” – 4 wyróżnienia,

 

 

Rok Szkolny 2004/ 2005

KONKURSY LITERACKIE

Konkurs literacki „Charakterystyka bohatera literackiego”

  • I miejsce – Agnieszka Waluga (VId)

  • I miejsce – Iwona Wasser (Vd)

  • III miejsce – Alicja Jadwiszczok (VIc)

Konkurs „O laur zielonej róży” – wyróżnienie – Mikołaj Bieniek (VId)

Konkurs literacki

  • I miejsce – Arkadiusz Szewczyk (Va)

  • II miejsce – Artur Buras (Va)

  • III miejsce – Krzysztof Stronk (Va)

Konkurs pięknego czytania

  • III – Robert Szymczak (Ic)

  • III Agata Makselon (IIa)

III konkurs piosenki i poezji obcojęzycznej

Wyróżnienia:

  • Natalia Fuczyk (VIb)

  • Sylwia Orszulik (VIb)

  • Roksana Szulik (VIb)

  • Klaudia Mieszczanian (VIb)

  • Anita Kwiecień (VIb)

KONKURSY PLASTYCZNE

Konkurs plastyczny „Śląskie klimaty” (plener malarski)

  • I miejsce – Katarzyna Nitka (VIc)

Konkurs plastyczny „Barbórka jednym ze śląskich zwyczajów”

  • II miejsce – Marta Minkowska (VIc)

  • wyróżnienie – Paweł Mężyk (VIa)

Konkurs plastyczny „Mój Śląsk-moje miasto”

  • I miejsce – Monika Mejder (Va)

  • wyróżnienie – Katarzyna Rybińska (Va)

  • wyróżnienie – Joanna Hanak (IVa)

  • wyróżnienie – Sara Zimny (Ic)

Konkurs plastyczny „Nasze miasto wczoraj, dzisiaj i jutro”

  • II miejsce Artur Buras (Va)

  • wyróżnienie – Natalia Domagała (Va)

Konkurs plastyczny „Madonna w oczach dziecka”

  • wyróżnienie- Magdalena Myrczik (Va)

  • wyróżnienie – Sara Zimny (I c)

  • Szymon Konieczny (Ic)

Konkurs plastyczny „Pory roku w śląskiej plastyce obrzędowej – lampion, podłażniczka”

  • wyróżnienie – Magdalena Myrczik (Va)

  • wyróżnienie -Sonia Sieja (Va)

Konkurs plastyczny „Pory roku w śląskiej plastyce obrzędowej -kruszonka, wianek”

  • I miejsce – Magdalena Myrczik (Va)

  • wyróżnienie – Patryk Brayer (VIc)

Konkurs plastyczny „Mistrz rysunku – postać”

  • I miejsce – Alicja Jadwiszczok (VIc)

  • II miejsce – Joanna Gabryś (VIc)

  • wyróżnienie – Katarzyna Nitka (VIc)

Szkolny Festiwal Kultury Dzieci i Młodzieży – plener „postać charakterystyczna”

  • II miejsce – Katarzyna Nitka (VIc)

Konkurs plastyczny „Świąteczne Anioły”

  • wyróżnienie – Magdalena Myrczik (Va)

  • wyróżnienie – Natalia Domagała (Va)

Konkurs plastyczny „Bajkolandia”

  • I miejsce – Joanna Hanak (IVa)

KONKURSY ORTOGRAFICZNE

Wicemistrz Rudy Śląskiej – Anna Klimczak (IIIa)

Konkurs ortograficzny „Ortograficzna corrida”

  • I miejsce – Ewa Martyna Moreń (VIa)

KONKURS MATEMATYCZNY „MATEMATYKA WOKÓŁ NAS”

  • III miejsce – Ewa Martyna Moreń (VIa)

KONKURS MUZYCZNY „SREBRNY KLUCZ WIOLINOWY”

  • Srebrny Klucz Wiolinowy – Magdalena Myrczik (Va)

KONKURSY EKOLOGICZNE

Konkurs o ochronie środowiska

  • II miejsce – Tomasz Holecko (Vd)

Konkurs ekologiczny „Z ekologią na ty”

  • wyróżnienie – Ewa Martyna Moreń (VIa)

Miejski Młodzieżowy Konkurs Filatelistyczny

  • II miejsce – Mateusz Jąder (VIa)

ZAWODY SPORTOWE

Pływanie

  • II miejsce w mieście (styl dowolny) – Maik-Dominik Haamkens (Va)

Sztafeta 4x50m chłopców

  • I miejsce w mieście- Robert Sgodzaj, Mariusz Lux, Tomasz Szołtysek, Maik-Dominik Haamkens

XVII Lekkoatletyczne Igrzyska Sportowe- Finał Miejski

  • I miejsce (rzut piłeczką palantową) – Adam Grysla (IVb)

  • III miejsce (skok w dal) – Marta Szuraj (IVb)

  • III miejsce (bieg na 600 m) – Rafał Kopka (VIc)

  • II miejsce (sztafeta 8x50m chłopców) – Łukasz Koś, Jakub Błażyca, Krzysztof Kołodziejczyk, Mariusz Lux, Łukasz Kołodziej, Tomasz Szołtysek, Rafał Kopka.

Rok Szkolny 2003/ 2004

 

Piotr Tracichleb – nagroda III stopnia w Międzynarodowym Konkursie ” Kangur Matematyczny”

Agata Antonik – II miejsce w międzyszkolnym konkursie ortograficznym

Katarzyna Słowik, Martyna Studnik – III miejsce w międzyszkolnym konkursie ortograficznym

Monika Meider – I miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Igrzyska Olimpijskie”

Katarzyna Rybińska – I miejsce w konkursie plastycznym Festiwalu Krajów Unii Europejskiej „Młodzi w Europie”

Marta Minkowska – I miejsce w konkursie plastycznym Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży „Rysunek zwierząt z natury”

Marta Minkowska – wyróżnienie i wyjazd na warsztaty plastyczne w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Kolorowy Świat”

w Czechach ( w Trzyńcu)

Jagoda Gawryl – I miejsce w miejskim konkursie plastycznym „Ruda Śląska miasto, które kocham”

Marta Minkowska, Katarzyna Nitka – II miejsce w miejskim konkursie plastycznym „Ruda Śląska miasto, które kocham”

Robert Sgodzoj – I miejsce w miejskim konkursie ekologicznym – w kategorii muzycznej

Ewa Moreń – II miejsce w miejskim konkursie ekologicznym – w kategorii muzycznej

Martyna Skop – III miejsce w miejskim konkursie ekologicznym – w kategorii muzycznej

 

Osiągnięcia sportowe – konkurencje zespołowe

 

-minikoszykówa – II miejsce w mieście – chłopcy

 

Osiągnięcia sportowe – konkurencje indywidualne

 

Alicja Gorka – I miejsce w pchnięciu kulą w miejskich zawodach lekkoatletycznych

Sandra Gomołka – III miejsce w miejskich zawodach tenisa stołowego

Anna Łuszczak- I miejsce w miejskich zawodach pływackich (styl klasyczny)

Robert Sgodzoj – I miejsce w miejskich zawodach pływackich (styl dowolny)

Sandra Gomołka – III miejsce w miejskich zawodach pływackich (styl grzbietowy)

 

XVI Lekkoatletyczne Igrzyska Sportowe

Daria Sasiu – I miejsce w rzucie piłeczką palantową

Marek Nowak – II miejsce w biegu na dystansie 300 m

Alicja Gorka – II miejsce w pchnięciu kulą

Sandra Gomołka, Marlena Skórka, Mateusz Świtała – III miejsce w rzucie piłeczką palantową

 

Rok Szkolny 2002/ 2003

 

 

Piotr Tracichleb – nagroda II stopnia i wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie ” Kangur Matematyczny”

Ewa Moreń – nagroda II stopnia i wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”

Janusz Smoła – nagroda III stopnia i wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie ” Kangur Matematyczny”

Katarzyna Jadwiszczok – nagroda III stopnia i wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „KangurMatematyczny”

Mateusz Jaworowski – I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym

Angelika Kubala – III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym

Ewa Moreń – II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym

Paweł Widera – nagroda II stopnia w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego ” Fox 2003 ”

Ewa Moreń – nagroda ” Srebrny Klucz Wiolinowy”

Agata Antonik – III miejsce w Miejkim Konkursie Wiedzy „Omnibus”

Ewa Moreń, Piotr Tracichleb i Katarzyna Jadwiszczok – I miejsce w Miejskim Konkursie „Z Matematyką Za Pan Brat”

 

 

Osiągnięcia sportowe – konkurencje zespołowe

 

-minikoszykówa – III miejsce w mieście – chłopcy

 

Osiągnięcia sportowe – konkurencje indywidualne

 

Bartosz Sikora – II miejsce w skoku w dal/ Szkolna Liga Lekkoatletyczna/

Andrzej Działach – III miejsce w biegu na dystansie 300 metrów /Szkolna Liga Lekkoatletyczna/

Dagmara Szołtysek – II miejsce w Miejskim Turnieju Tenisa Stołowego

Bartosz Sikora – II miejsce w zawodach pływackich – styl dowolny – 50 metrów

Mateusz Bochenek – III miejsce w zawodach pływackich – styl dowolny – 50 metrów

Iwona Adamek – I miejsce w rzucie piłeczką palantowa /Szkolne Igrzyska Lekkoatletyczne/

Dawid Kluska – I miejsce w skoku w dal / Szkolne Igrzyska Lekkoatletyczne/

Andrzej Działach – II miejsce w biegu na dystansie 300 metrów /Szkolne Igrzyska Lekkoatletyczne/

Bartosz Sikora II miejsce w skoku w dal  /Szkolne Igrzyska Lekkoatletyczne/

 

 

                  Rok Szkolny 2001 / 2002

 

 

 

Rafał Kwol – nagroda III stopnia i dyplom za dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie ” Kangur Matematyczny”

Katarzyna Jadwiszczok – nagroda III stopnia w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”

Piotr Tracichleb – dyplom za dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”

Iwona Adamek – II miejsce w Miejskim Konkursie „Z Ekologią na Ty”

Tomasz Czoik – I miejsce w Miejskim Konkursie Wiedzy O Unii Europejskiej

Piotr Tracichleb, Mateusz Jaworowski i Rafał Kwol – zdobyli II miejsce w Miejskim Konkursie Matematycznym „Z Matematyką Za Pan Brat”

Tomasz Czoik , Tomasz Bochenek, Tomasz Borkowski i Mateusz Jaworowski zdobyli V miejsce w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy ” Supermózg”

 

Osiągnięcia sportowe – konkurencje indywidualne                                                   

 

Sandra Gomołka – II miejsce w Miejskim Turnieju Tenisa Stołowego

Iwona Adamek – I miejsce w rzucie piłeczką palantową / Szkolne Igrzyska Lekkoatletyczne/

Radek Waszkuć – I miejsce w rzucie piłeczką palantową-swym wynikiem ustanowił nowy rekord Szkolnych Igrzysk Lekkoatletycznych

Martyna Nowak – I miejsce w skoku w dal / Szkolne Igrzyska Lekkoatletyczne/

Andrzej Działach – II miejsce w biegu na dystansie 300 metrów /Szkolne Igrzyska Lekkoaatletyczne/

Mateusz Bochenek – III miejsce w rzucie piłeczką palantowa / Szkolne Igrzyska Lekkoatletyczne/

Tomasz Szołtysek – III miejsce w skoku w dal/ Szkolne Igrzyska Lekkoatletyczne/

 

 

 

Rok szkolny 2000 / 2001

 

 

Piotr Tracichleb – I miejsce w konkursie „Omnibus”

Rafał Kwol – nagroda III -go stopnia w konkursie matematycznym „Kangur”

 

Osiągnięcia sportowe- konkurencje zespołowe

 

– mini piłka nożna – II miejsce w mieście – chłopcy

– mini koszykówka – I miejsce w mieście oraz II miejsce w półfinale wojewódzkim -chłopcy

– sztafeta 4 x 100 metrów – chłopcy klas VI – II miejsce w mieście

 

Osiągnięcia sportowe – konkurencje indywidualne

 

Dawid Krieger II miejsce w biegu na dystansie 1000 metrów  

Indywidualne Biegi Przełajowe/

Dawid Krieger I miejsce w biegu na dystansie 300 metrów  

 

Szkolne Igrzyska Lekkoatletyczne

 

Michał Antonik – I miejsce w biegu na dystansie 300 metrów

Kamil Nowak – I miejsce w skoku w dal  

Estera Kralj – III miejsce w biegu na dystansie 300 metrów

Kornel Sznajder – III miejsce w biegu na dystansie 60 metrów

Paweł Widera – III miejsce w zawodach pływackich – styl dowolny 25 metrów

Wioleta Bąk III – miejsce w zawodach pływackich – styl grzbietowy 50 metrów

Michał Kaczmarek – II miejsce w zawodach pływackich – styl klasyczny 50 metrów

Rok Szkolny 2007/2008

Konkursy plastyczne  – miejskie :

„Fantastyczny  instrument”:

  • I miejsce Natalia Spyra 6c,                                              
  • III miejsce Agnieszka Kania 3c
  • wyróżnienie Wiktoria Gutkowska (I – III)
  • I miejsce Julia Ćwik  „Portret mojej mamy”
  • Śląsk – moje miasto” I miejsce Agata Makselon, wyróżnienie Magda Młyńska
  • Instalacja – instrument muzyczny : I miejsce P. Jacalski, A. Huda, M. Popielarska
  • 10 nagród w konkursie „Huta Pokój w mojej wyobrażni”

Międzyszkolny konkurs Instalacja „Śmieciuszka” I miejsce Agata Makselon, Wojtek Makselon.

Uczniowie wzięli udział w konkursie „Śląskie klimaty”, „Bezpieczeństwo w górach GOPR Szczyrk”, „Człowiek i pies” – międzynarodowy

 

Konkursy muzyczne :

udział w „Szansie na sukces”

 

Konkursy z języka polskiego – miejskie:

  • „O laur zielonej róży” – laur Jacquelina Wochnik 6a, wyróżnienie Patrycja Wyciślik 5a
  • Konkurs „Corrida ortograficzna” finalistka III miejsce Marcelina Jakubas 6d
  • Literacki „Jej portret – moja matka” I miejsce Małgorzata Lotko 6d, II – Ewelina Drewniak
  • Recytatorski klas I – III – II miejsce Sylwia Rodzaj 3c

Międzyszkolny konkurs ortograficzny – II miejsce Marcelina Jakubas 6d(w 10 oprócz I miejsca 4 uczniów)

W Olimpiadzie do II etapu zakwalifikowało się 9 uczniów.

Konkursy – matematyka :

  • „Kangur” – międzynarodowy : kl. VI trzy wyróżnienia II stopnia : Marcin Gwizdol 6c, Natalia Spyra 6c, Konrad Helm 6d, kl. IV dwa wyróżnienia II stopnia : Eliza Szymajda 4a, Damian Helm 4c.
  • Olimpiada : III miejsce Marcin Gwizdol 6c

Międzyszkolny konkurs „Matematyka wokół nas” – Drużynowo I miejsce,             Indywidualnie I miejsce Marcin Gwizdol 6c,  Eliza Szymajda 4a

Konkurs szkolny „Omega” : I miejsce Maciej Widuch 6c

 

Konkursy – przyroda :

  • Olimpiada : I miejsce Marcin Gwizdol 6c, II miejsce Dawid Kosiński 6b, wyróżnienie Paweł Jacalski 6d
  • Ogólnopolski konkurs nauk przyrodniczych „Świetlik” : 16 miejsce Konrad Helm
  • „Znawca przyrody” – miejski klas III drużynowy – I miejsce Agnieszka Kania 3c, Joanna Łuczak 3d, Agata Smołka 3d

 

Konkursy – informatyka – miejskie :

  • Olimpiada – I miejsce Paweł Jacalski 6d

Międzyszkolny konkurs grafiki komputerowej – „Szkoła moich marzeń” I miejsce Jakub Loranty 6a

Pozaszkolny „Reprodukcja obrazu Makowskiego” I miejsce Jakub Loranty 6a, III miejsce Natalia Spyra 6c

 

Konkursy – język angielski :

  • Olimpiada II miejsce Krzysztof Gulka

Udział w Miejskim konkursie poezji i piosenki obcojęzycznej – wyróżnienia : Martyna Popielarska, Roksana Paliwoda, Luiza Farouni

 

Konkursy – religia :

Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej Gloria Dei „Moje powołanie” – I miejsce Natalia Spyra – plastyka, II miejsce Martyna Popielarska – muzyka

 

TENIS STOŁOWY

Martyna Maraszkiewicz (2 b) -5 miejsce w kategorii dziewcząt młodszych

Karmen Kaluza (6 b) – 9 miejsce w kategorii dziewcząt starszych

Amanda Sowa (5 c) – 14 miejsce w kategorii dziewcząt starszych

Patryk Rutkowski (5 b) -15 miejsce w kategorii chłopców starszych

Punktacja drużynowa:

dziewczęta – 6 miejsce (69 pkt.)

chłopcy – 7 miejsce (17pkt.)

INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

Daniel Wawrzyniak (5 c) – 9 miejsce w mieście

Aleksander Gabryl (6 c) – 9 miejsce w mieście

Karolina Guzy (5 b) – 10 miejsce w mieście

Dominik Lorke (4 b) -12 miejsce w mieście

Patrycja Tupek (4 b) – 13 miejsce w mieście

Paulina Chrzanowska (5 a) – 16 miejsce w mieście

Olga Jakubowska (4c) – 23 miejsce w mieście

Artur Nowak (4c) – 23 miejsce w mieście

Punktacja końcowa:

dziewczęta i chłopcy – 10 miejsce na terenie miasta (144 pkt.)

II TURNIEJ O PUCHAR PRZECHODNI TERENÓW TARGOWYCH W RUDZIE ŚLĄSKIEJ

1. SP 8 I (pierwszy skład)

2. SP 13

3. SP 7

4. SP 14

5. SP 8 II (drugi skład)

6. SP 4

Nasza szkoła zajęła drugi raz z rzędu 1 miejsce pokonując w finale SP 13 4:1

Skład zwycięskiej drużyny:

(bramkarz – Artur Bubała; Michał Kołodziej; Michał Lukaszczyk; Piotr Palacz;

Kamil Różycki <wybrany królem strzeców> ; Sebastian Adamski; Marcin Mutwicki)

Zespołowe gry sportowe

Mini siatkówka – VII miejsce w mieście – dziewczęta-

VIII miejsce w mieście – chłopcy

Mini piłka ręczna – IX miejsce w mieście dziewczęta-

IV miejsce w mieście – chłopcy

Mini koszykówka – VIII miejsce w mieście – dziewczęta –

VI miejsce w mieście – chłopcy

Mini piłka nożna – XII miejsce w mieście

Szachy

Justyna Głuszek (5 b) – VII miejsce

Sara Dylus (6 d) – VIII miejsce

Dawid Kosiński (6 b) – XI miejsce

Marcin Gwizdol (6 c) – VI miejsce

Punktacja drużynowa:

dziewczęta – IV miejsce w mieście,

chłopcy – V miejsce w mieście,

Rok Szkolny 2006/2007

KONKURSY PLASTYCZNE

„Europa, Europa, Europa „Wielcy ludzie i ich dzieła” – laureaci: Agata Makselon, Paweł Pakosz i Natalia Spyra

Festiwal Twórczości Chrzescijańskiej „Trwajcie mocni w wierze” – 1 miejsce Natalia Spyra

„Mój Śląsk, moje miasto” – 1 miejsce Paweł Pakosz (5c); 1 miejsce Agniszka Kania (2c)

„Barbórka jedną ze śląskich tradycji” – 2 miejsce Agata Makselon

„Rysuj razem z nami martwą naturę” – 1 miejsce Agnieszka Kania

„Witraż” – 1 miejsce Natalia Spyra

IV MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ BIBLIOTECZNY – 3 miejsce

OLIMPIADA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO – 2 miejsce Krzysztof Gulka

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

klasy czwarte: 1 miejsce Sara Zawisza; 5 miejsce Sylwia Syguda

klasy V i VI: 1 miejsce Anna Klimczak; 3 miejsce Iga Cibura; 3 miejsce Kamil Krzemiński

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ – 1 miejsce Aleksandra Studnik

MIEJSKI KONKURS „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” – 1 miejsce Natalia Spyra

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

I TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH o PUCHAR PRZECHODNI TERENÓW TARGOWYCH w RUDZIE ŚLĄSKIEJ – 1 i 5miejsce

TURNIEJ GIER I ZABAW DZIEWCZĄT KLAS SZÓSTYCH o PUCHAR DYREKTORA G III 14 – 5 miejsce

TENIS STOŁOWY

Aleksandra Belok (VI b) – 7 miejsce w mieście w kategorii dziewcząt starszych,

Patryk Rutkowski (IV b) – 9 miejsce w mieście w kategorii chłopców młodszych,

Patrycja Gomołka (VI b) – 11 miejsce w mieście w kategorii dziewcząt starszych,

Martyna Pilarz (VI b) – 13 miejsce w mieście w kategorii dziewcząt starszych,

Punktacja drużynowa:

dziewczęta – 6 miejsce

chłopcy – 8 miejsce

PŁYWANIE

Marcin Zeman (VI c) – 4 miejsce w mieście – styl dowolny,

Damian Młynarczyk (V a) – 3 miejsce w mieście – styl dowolny,

Niko Gwózdek (IV b) – 5 miejsce w mieście – styl klasyczny,

Majka Szczepańska (V c) – 6 miejsce w mieście – styl grzbietowy,

Punktacja drużymowa:

dziewczęta – 14 miejsce na terenie miasta,

chłopcy – 6 miejsce na terenie miasta,

INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

Patryk Faliński (IV a) – 10 miejsce w mieście

Angelika Walecka (VI c) – 14 miejsce w mieście

Agnieszka Zielińska (V a) – 15 miejsce w mieście,

Aleksandra Studnik (VI b) – 18 miejsce w mieście,

Karolina Guzy (IV b) – 18 miejsce w mieście,

Grzegorz Szmyt (VI d) – 19 miejsce w mieście,

Daniel Mężyk (VI b) – 20 miejsce w mieście,

Punktacja końcowa:

dziewczęta – 8 miesjce na terenie miasta,

chłopcy – 13 miejsce na terenie miasta,

XIX LEKKOATLETYCZNE IGRZYSKA SPORTOWE – FINAŁ MIEJSKI:

Patryk Falińki (IV a) – 1 miejsce w biegu na 60 m,

Piotr Palacz (V c) – 1 miejsce w skoku w dal,

Adam Grysla (VI b) – 2 miejsce w rzucie piłeczką palantową,

Patryk Cebula (VI a) -2 miesjce w skoku w dal,

Kamil Różycki (V d) – 2 miejsce w rzucie piłeczką palantową,

Justyna Głuszek (IV b) – 3 miejsce w skoku w dal,

Aleksander Gawryl (V c) – 3 miejsce w biegu na 300 m,

Dariusz Magiera (IV b) – 4 miejsce w biegu na 60 m,

Sztafeta 8x59m (chłopcy) – 3 miejsce w mieście

(Patryk Faliński, Patryk Mierzwa, Patryk Cebula, Karol Wycisk,

Adam Grysla, Daniel Mężyk, Daniel Wybierała, Sebastian Deptuch)

Sztafeta 8×50 m (dziewczęta) – 4 miejsce w mieście

(Anna Lisoń, Agnieszka Rojek, Roksana Czubak, Weronika Kocjan,

Joanna Hanak, Renata Karasiewicz, Marta Szuraj, Adrianna Stokowiec)

Rok Szkolny 2005/2006

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE UCZNIÓW KLAS IV -VI

( do X miejsca)

W roku szkolnym 2005/2006 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we wszystkich zawodach zgodnie z kalendarzem imprez. Nasi reprezentanci brali udział w konkurencjach indywidualnych i zespołowych. Najlepsze miejsca w miście osiągnęliśmy:

– mini – piłka ręczna – V miejsce w mieście chłopcy oraz VI miejsce w mieście dziewczęta,

– Szkolna Liga Lekkoatletyczna I i III miejsce w rzucie piłką palantową (indywidualnie)

Ogólnie VII miejsce dziewcząt.

– Tenis stołowy VII miejsce dziewczęta i chłopcy,

– Pływanie IV i VI miejsce indywiduwalnie w stylu dowolnym oraz II miejsce w sztafecie chłopców 4×50 m,

– Tenis ziemny II,IV i V miejsce indywidualnie oraz II miejsce dziewczęta i III miejsce chłopcy,

– Lekkoatletyczne Igrzyska Sportowe:

dwa I miejsca w rzucie piłką palantową,

I miejsce w pchnięciu kulą,

II i IV miejsce w rzucie piłką palantową,

IV miejsce w biegu na 150 m,

dwa V miejsca w biegu na 300 m,

V miejsce w skou w dal,

– Sztafeta chłopców 8x 50 m III miejsce,

– Punktacja drużynowa w Lekkoatletycznych Igrzyskach Sportowych:

VII miejsce dziewczęta,

VI miejsce chłopcy,

RAZEM: VI miejsce.

– W rywalizacji szkół podstawowych:

X miejsce dziewczęta,

XI miejsce chłopcy.

KONKURS INTERDYSCYPLINARNY ” NA PODBÓJ KOSMOSU”

Ucznnica klasy V I- Agata Antonik została finalistką na szczeblu wojewódzkim.

MIEJSCA UCZNIÓW W KONKURSACH MIĘDZYSZKOLNYCH

– „Corrida ortograficzna” – IV miejsce,

– Konkurs ortograficzny – II i III miejsce,

– konkurs literacki – I,II, III miejsca oraz wyróżnienie,

– Konkurs recytatorski „O laur Zielonej Róży” – laureat

– Konkurs „Cała Polska czyta dzieciom” – Grand Prix, dwa II miejsca, wyróżnienie,

Festiwal Kultury Dzieci i Młodzieży sekcja plastyczna – I miejsce, wyróżnienie,

Konkurs plastyczny „Tradycje Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii” – I i II miejsce,

Konkurs palstyczny „Przeciwdziałanie zagrożeniom pożarowym” – wyróżnienie,

– Pokolenie Jana Pawła II pamięta – wyróżnienie,

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur” – 4 wyróżnienia,

 

 

Rok Szkolny 2004/ 2005

KONKURSY LITERACKIE

Konkurs literacki „Charakterystyka bohatera literackiego”

  • I miejsce – Agnieszka Waluga (VId)

  • I miejsce – Iwona Wasser (Vd)

  • III miejsce – Alicja Jadwiszczok (VIc)

Konkurs „O laur zielonej róży” – wyróżnienie – Mikołaj Bieniek (VId)

Konkurs literacki

  • I miejsce – Arkadiusz Szewczyk (Va)

  • II miejsce – Artur Buras (Va)

  • III miejsce – Krzysztof Stronk (Va)

Konkurs pięknego czytania

  • III – Robert Szymczak (Ic)

  • III Agata Makselon (IIa)

III konkurs piosenki i poezji obcojęzycznej

Wyróżnienia:

  • Natalia Fuczyk (VIb)

  • Sylwia Orszulik (VIb)

  • Roksana Szulik (VIb)

  • Klaudia Mieszczanian (VIb)

  • Anita Kwiecień (VIb)

KONKURSY PLASTYCZNE

Konkurs plastyczny „Śląskie klimaty” (plener malarski)

  • I miejsce – Katarzyna Nitka (VIc)

Konkurs plastyczny „Barbórka jednym ze śląskich zwyczajów”

  • II miejsce – Marta Minkowska (VIc)

  • wyróżnienie – Paweł Mężyk (VIa)

Konkurs plastyczny „Mój Śląsk-moje miasto”

  • I miejsce – Monika Mejder (Va)

  • wyróżnienie – Katarzyna Rybińska (Va)

  • wyróżnienie – Joanna Hanak (IVa)

  • wyróżnienie – Sara Zimny (Ic)

Konkurs plastyczny „Nasze miasto wczoraj, dzisiaj i jutro”

  • II miejsce Artur Buras (Va)

  • wyróżnienie – Natalia Domagała (Va)

Konkurs plastyczny „Madonna w oczach dziecka”

  • wyróżnienie- Magdalena Myrczik (Va)

  • wyróżnienie – Sara Zimny (I c)

  • Szymon Konieczny (Ic)

Konkurs plastyczny „Pory roku w śląskiej plastyce obrzędowej – lampion, podłażniczka”

  • wyróżnienie – Magdalena Myrczik (Va)

  • wyróżnienie -Sonia Sieja (Va)

Konkurs plastyczny „Pory roku w śląskiej plastyce obrzędowej -kruszonka, wianek”

  • I miejsce – Magdalena Myrczik (Va)

  • wyróżnienie – Patryk Brayer (VIc)

Konkurs plastyczny „Mistrz rysunku – postać”

  • I miejsce – Alicja Jadwiszczok (VIc)

  • II miejsce – Joanna Gabryś (VIc)

  • wyróżnienie – Katarzyna Nitka (VIc)

Szkolny Festiwal Kultury Dzieci i Młodzieży – plener „postać charakterystyczna”

  • II miejsce – Katarzyna Nitka (VIc)

Konkurs plastyczny „Świąteczne Anioły”

  • wyróżnienie – Magdalena Myrczik (Va)

  • wyróżnienie – Natalia Domagała (Va)

Konkurs plastyczny „Bajkolandia”

  • I miejsce – Joanna Hanak (IVa)

KONKURSY ORTOGRAFICZNE

Wicemistrz Rudy Śląskiej – Anna Klimczak (IIIa)

Konkurs ortograficzny „Ortograficzna corrida”

  • I miejsce – Ewa Martyna Moreń (VIa)

KONKURS MATEMATYCZNY „MATEMATYKA WOKÓŁ NAS”

  • III miejsce – Ewa Martyna Moreń (VIa)

KONKURS MUZYCZNY „SREBRNY KLUCZ WIOLINOWY”

  • Srebrny Klucz Wiolinowy – Magdalena Myrczik (Va)

KONKURSY EKOLOGICZNE

Konkurs o ochronie środowiska

  • II miejsce – Tomasz Holecko (Vd)

Konkurs ekologiczny „Z ekologią na ty”

  • wyróżnienie – Ewa Martyna Moreń (VIa)

Miejski Młodzieżowy Konkurs Filatelistyczny

  • II miejsce – Mateusz Jąder (VIa)

ZAWODY SPORTOWE

Pływanie

  • II miejsce w mieście (styl dowolny) – Maik-Dominik Haamkens (Va)

Sztafeta 4x50m chłopców

  • I miejsce w mieście- Robert Sgodzaj, Mariusz Lux, Tomasz Szołtysek, Maik-Dominik Haamkens

XVII Lekkoatletyczne Igrzyska Sportowe- Finał Miejski

  • I miejsce (rzut piłeczką palantową) – Adam Grysla (IVb)

  • III miejsce (skok w dal) – Marta Szuraj (IVb)

  • III miejsce (bieg na 600 m) – Rafał Kopka (VIc)

  • II miejsce (sztafeta 8x50m chłopców) – Łukasz Koś, Jakub Błażyca, Krzysztof Kołodziejczyk, Mariusz Lux, Łukasz Kołodziej, Tomasz Szołtysek, Rafał Kopka.

 

Rok Szkolny 2003/ 2004

Piotr Tracichleb – nagroda III stopnia w Międzynarodowym Konkursie ” Kangur Matematyczny”

Agata Antonik – II miejsce w międzyszkolnym konkursie ortograficznym

Katarzyna Słowik, Martyna Studnik – III miejsce w międzyszkolnym konkursie ortograficznym

Monika Meider – I miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Igrzyska Olimpijskie”

Katarzyna Rybińska – I miejsce w konkursie plastycznym Festiwalu Krajów Unii Europejskiej „Młodzi w Europie”

Marta Minkowska – I miejsce w konkursie plastycznym Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży „Rysunek zwierząt z natury”

Marta Minkowska – wyróżnienie i wyjazd na warsztaty plastyczne w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Kolorowy Świat”

w Czechach ( w Trzyńcu)

Jagoda Gawryl – I miejsce w miejskim konkursie plastycznym „Ruda Śląska miasto, które kocham”

Marta Minkowska, Katarzyna Nitka – II miejsce w miejskim konkursie plastycznym „Ruda Śląska miasto, które kocham”

Robert Sgodzoj – I miejsce w miejskim konkursie ekologicznym – w kategorii muzycznej

Ewa Moreń – II miejsce w miejskim konkursie ekologicznym – w kategorii muzycznej

Martyna Skop – III miejsce w miejskim konkursie ekologicznym – w kategorii muzycznej

 

Osiągnięcia sportowe – konkurencje zespołowe

 

-minikoszykówa – II miejsce w mieście – chłopcy

 

Osiągnięcia sportowe – konkurencje indywidualne

 

Alicja Gorka – I miejsce w pchnięciu kulą w miejskich zawodach lekkoatletycznych

Sandra Gomołka – III miejsce w miejskich zawodach tenisa stołowego

Anna Łuszczak- I miejsce w miejskich zawodach pływackich (styl klasyczny)

Robert Sgodzoj – I miejsce w miejskich zawodach pływackich (styl dowolny)

Sandra Gomołka – III miejsce w miejskich zawodach pływackich (styl grzbietowy)

 

XVI Lekkoatletyczne Igrzyska Sportowe

Daria Sasiu – I miejsce w rzucie piłeczką palantową

Marek Nowak – II miejsce w biegu na dystansie 300 m

Alicja Gorka – II miejsce w pchnięciu kulą

Sandra Gomołka, Marlena Skórka, Mateusz Świtała – III miejsce w rzucie piłeczką palantową

 

Rok Szkolny 2002/ 2003

 

Piotr Tracichleb – nagroda II stopnia i wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie ” Kangur Matematyczny”

Ewa Moreń – nagroda II stopnia i wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”

Janusz Smoła – nagroda III stopnia i wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie ” Kangur Matematyczny”

Katarzyna Jadwiszczok – nagroda III stopnia i wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „KangurMatematyczny”

Mateusz Jaworowski – I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym

Angelika Kubala – III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym

Ewa Moreń – II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym

Paweł Widera – nagroda II stopnia w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego ” Fox 2003 ”

Ewa Moreń – nagroda ” Srebrny Klucz Wiolinowy”

Agata Antonik – III miejsce w Miejkim Konkursie Wiedzy „Omnibus”

Ewa Moreń, Piotr Tracichleb i Katarzyna Jadwiszczok – I miejsce w Miejskim Konkursie „Z Matematyką Za Pan Brat”

 

 

Osiągnięcia sportowe – konkurencje zespołowe

 

-minikoszykówa – III miejsce w mieście – chłopcy

 

Osiągnięcia sportowe – konkurencje indywidualne

 

Bartosz Sikora – II miejsce w skoku w dal/ Szkolna Liga Lekkoatletyczna/

Andrzej Działach – III miejsce w biegu na dystansie 300 metrów /Szkolna Liga Lekkoatletyczna/

Dagmara Szołtysek – II miejsce w Miejskim Turnieju Tenisa Stołowego

Bartosz Sikora – II miejsce w zawodach pływackich – styl dowolny – 50 metrów

Mateusz Bochenek – III miejsce w zawodach pływackich – styl dowolny – 50 metrów

Iwona Adamek – I miejsce w rzucie piłeczką palantowa /Szkolne Igrzyska Lekkoatletyczne/

Dawid Kluska – I miejsce w skoku w dal / Szkolne Igrzyska Lekkoatletyczne/

Andrzej Działach – II miejsce w biegu na dystansie 300 metrów /Szkolne Igrzyska Lekkoatletyczne/

Bartosz Sikora II miejsce w skoku w dal  /Szkolne Igrzyska Lekkoatletyczne/

 

 

                  Rok Szkolny 2001 / 2002

 

Rafał Kwol – nagroda III stopnia i dyplom za dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie ” Kangur Matematyczny”

Katarzyna Jadwiszczok – nagroda III stopnia w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”

Piotr Tracichleb – dyplom za dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”

Iwona Adamek – II miejsce w Miejskim Konkursie „Z Ekologią na Ty”

Tomasz Czoik – I miejsce w Miejskim Konkursie Wiedzy O Unii Europejskiej

Piotr Tracichleb, Mateusz Jaworowski i Rafał Kwol – zdobyli II miejsce w Miejskim Konkursie Matematycznym „Z Matematyką Za Pan Brat”

Tomasz Czoik , Tomasz Bochenek, Tomasz Borkowski i Mateusz Jaworowski zdobyli V miejsce w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy ” Supermózg”

 

Osiągnięcia sportowe – konkurencje indywidualne                                                   

 

Sandra Gomołka – II miejsce w Miejskim Turnieju Tenisa Stołowego

Iwona Adamek – I miejsce w rzucie piłeczką palantową / Szkolne Igrzyska Lekkoatletyczne/

Radek Waszkuć – I miejsce w rzucie piłeczką palantową-swym wynikiem ustanowił nowy rekord Szkolnych Igrzysk Lekkoatletycznych

Martyna Nowak – I miejsce w skoku w dal / Szkolne Igrzyska Lekkoatletyczne/

Andrzej Działach – II miejsce w biegu na dystansie 300 metrów /Szkolne Igrzyska Lekkoaatletyczne/

Mateusz Bochenek – III miejsce w rzucie piłeczką palantowa / Szkolne Igrzyska Lekkoatletyczne/

Tomasz Szołtysek – III miejsce w skoku w dal/ Szkolne Igrzyska Lekkoatletyczne/

 

Rok szkolny 2000 / 2001 

Piotr Tracichleb – I miejsce w konkursie „Omnibus”

Rafał Kwol – nagroda III -go stopnia w konkursie matematycznym „Kangur”

 

Osiągnięcia sportowe- konkurencje zespołowe

 

– mini piłka nożna – II miejsce w mieście – chłopcy

– mini koszykówka – I miejsce w mieście oraz II miejsce w półfinale wojewódzkim -chłopcy

– sztafeta 4 x 100 metrów – chłopcy klas VI – II miejsce w mieście

 

Osiągnięcia sportowe – konkurencje indywidualne

 

Dawid Krieger II miejsce w biegu na dystansie 1000 metrów  

Indywidualne Biegi Przełajowe/

Dawid Krieger I miejsce w biegu na dystansie 300 metrów  

 

Szkolne Igrzyska Lekkoatletyczne

 

Michał Antonik – I miejsce w biegu na dystansie 300 metrów

Kamil Nowak – I miejsce w skoku w dal  

Estera Kralj – III miejsce w biegu na dystansie 300 metrów

Kornel Sznajder – III miejsce w biegu na dystansie 60 metrów

Paweł Widera – III miejsce w zawodach pływackich – styl dowolny 25 metrów

Wioleta Bąk III – miejsce w zawodach pływackich – styl grzbietowy 50 metrów

Michał Kaczmarek – II miejsce w zawodach pływackich – styl kalasyczny 50 metrów

Dodaj komentarz