Dzień Praw Dziecka i Dzień Pluszowego Misia

  „Dziecko to mały człowiek”
Janusz Korczak

 

 

21 listopada odbył się w naszej szkole Dzień Praw Dziecka i Dzień Misia Pluszowego. Uczniowie otrzymali ulotki informujące o prawach dziecka oraz o Konwencji Praw Dziecka, które mają przekazać swoim rodzicom.

Klasom zostały przekazane informacje o prawach dziecka. Odbył się również kiermasz misiów pluszowych, bo pluszak jest przyjacielem każdego dziecka.

20161121_161601

20161121_085141 20161121_085330

Dzień Pluszowego Misia

               Miś Przyjacielem Każdego Dziecka

                                          

                                                DZIEŃ MISIA PLUSZOWEGOimages

                                                    w naszej szkole.

                                                                  Od 15 listopada do 18 listopada zbieramy
pluszaki.

blog_mb_5050664_7834801_tr_glitery-pl_pluszowe-misie20Zadbane pluszaki można przynosić do sali nr 16

21 listopada odbędzie loteria oraz
koło fortuny.

Za złotówkę będziesz mógł zostać właścicielem pluszaka.

W tym dniu otrzymasz również ulotkę dotyczącą Praw Dziecka

Samorząd Szkolny

mis-przyjacielem-kazdego-dziecka

Mistrz Głośnego Czytania

W październiku odbył się w naszej szkole konkurs Mistrz Głośnego Czytania. W jury zasiadła pani dyrektor, pani
z miejskiej biblioteki, z którą współpracujemy oraz zwyciężczyni dwóch poprzednich edycji konkursu
Wiktoria Gardecka z klasy VIc.

Czytaliśmy Dziennik Cwaniaczka oraz poezję Joanny Papuzińskiej.

Mistrzem została Patrycja Paździor z kl. VIc,
a wyróżnienia otrzymali

Małgosia Jarczewska kl.VIc, Paweł Bajc z kl. Va oraz Dominik Leś z kl. IVc.

20161007_081140 20161007_094105 20161007_094108

Samorząd uczniowski

W naszej szkole odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego. Przewodniczącą szkoły została:

ROKSANA WĄGROWSKA VIa. 

Jej pomocnikami zostali:

Julia Gość VIa 

Alan Magiera VIc.

20161110_101416

Gratulujemy 🙂

Życzymy sukcesów w pracy nowemu samorządowi 🙂

20161110_101433

Wyniki konkursów Tygodnia Promocji Zdrowia

KONKURS PLASTYCZNY: „MOJE SPORTOWE MARZENIE”

NAGRODZENI W KLASACH II

1 MIEJSCE:               OLIWIER BIELAK                           kl. IIc

2 MIEJSCE:               OLIWIA KWAŚNY                          kl. IIa

3 MIEJSCE:               EMILIA NOWACZEK                     kl. IIb

WYRÓŻNIENIA:

WERONIKA STASIAK                  kl. IIb

JULIA KOKOT                                kl. IIb

ALICJA KRESOWSKA                   kl. IId

NAGRODZENI W KLASACH III

1 MIEJSCE:               LILIANA DOMAGALSKA              kl. IIIa

1 MIEJSCE:               WERONIKA GRYGOSZ                  kl. IIIa

2 MIEJSCE:               ANIA SOŚNIK                                kl. IIIc

3 MIEJSCE:               OLIWIA SZADKOWSKA              kl. IIIb

WYRÓŻNIENIA:

BLANKA JARZĄBSKA                    kl. IIIc

WIKTORIA SOKOŁOWSKA         kl. IIIc

MATEUSZ SIEDLACZEK               kl. IIIc

NAGRODZENI W KLASACH IV – VI

1 MIEJSCE:              WIKTORIA KOWALCZYK             kl.Vc

2 MIEJSCE:             SZCZEPAN KOŃCZAK                    kl.IVb

3 MIEJSCE:             SZYMON NIZIOŁ                           kl.VIb

WYRÓŻNIENIE:     BARTOSZ KILKA                             kl.IVc

obraz1 obraz2 obraz3

KONKURS NA NAJCIEKAWSZE PRZEBRANIE: „MÓJ ULUBIONY SPORTOWIEC”

NAGRODZENI W KLASACH I – III

1 MIEJSCE:              Mateusz Płachta                              kl. Ia

2 MIEJSCE:              Paulina Domagalska                       kl. IIIc

3 MIEJSCE:             Weronika Czapczyńska                   kl. IIIb

WYRÓŻNIENIA:

Ania Sośnik                                      kl. IIIc

Dawid Brzęczek                               kl. IIIb

Julia Makowicz                                kl. IIc

Alicja Kresowska                             kl. IId

Emilia Nowaczek

Natalia Ficek                                               kl. IId

Anna Sośnik                                     kl. IIIc

Blanka Jarząbska                            kl. IIIc

Zuzanna Gwózdek                            kl. IId

NAGRODZENI W KLASACH IV – VI

1 MIEJSCE:              Amelia Blachura                               kl. IVc

2 MIEJSCE:              Maja Modrzyk                                 kl. VIb

3 MIEJSCE:             Milena Pośpiech                               kl. IVa

WYRÓŻNIENIA:

Marcelina Kot                                  kl. IVa

Ania Fedorowicz                              kl. IVc

Mateusz Więcławik                         kl. VIa

Marcel Grabowski                            kl. VIa

Roksana Gerstel                               kl. VIa

Estera Kuzynin                                kl. IVa

Nina Jędrzejczyk                           kl. IVc

obraz4 obraz5

KONKURS FOTOGRAFICZNY DLA KLAS IV – VI „SELFIE Z KANAPKĄ”

NAGRODZENI:

              1 MIEJSCE:     SEBASTIAN ENGEL                 kl. VIc

2 MIEJSCE:       BARTEK KOKOSZKA              kl. VIc

   3 MIEJSCE:              OLA MIMIEC                       kl. VIc

WYRÓŻNIENIA:  

                                   MAREK ROLNIK                              kl. VIc

                                   ALICJA SIEDLACZEK                    kl. VIc

                                   MAŁGOSIA JARCZEWSKA           kl. VIc

obraz6 obraz7 obraz8 obraz9 obraz10

MISTRZ SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ W SKOKACH PRZEZ SKAKANKĘ:

KLASA IVa

MARCELINA KOT                                            128

JAKUB CIMAŁA                                                  56

KLASA IVb

DARIA WŁOŚ                                                      120

WIKTOR SOŃTA                                                 88

KLASA IVc

AMELIA BLACHURA                                           96

SZYMON BIELAK                                                              86

KLASA Va

MARCELINA BEŁTOWICZ                                               104

AREK PERYKASZA                                                             114

KLASA Vb

INGA KOZIATEK                                                          97

DOMINIK KACZMARCZYK                                        98

KLASA Vc

WIKTORIA SKIBA                                            89

KLAUDIA KRALKA                                           88

KAMIL NOCOŃ                                                  94

KLASA VIa

I GRUPA

JULIA KODYRA

JAROSŁAW HADAM

II GRUPA

WERONIKA BREGUŁA                                       87

ALEKSY PALUCHEWICZ                                    94

DORIAN PODGÓRNY                                         92

 

 

KLASA VIb

OLA MASSON                                                    105

SZYMON MROCHEM                                         103

TOMEK SOŃTA                                                  101

KLASA VIc

I GRUPA

DARIA CICHY                                                     120

DOMINIK SMOLIK                                            80

II GRUPA

WIKTORIA KRUPA                                             97

SEBASTIAN ENGEL                                          101

Tydzień regionalny

Już za niedługo w naszej szkole odbędzie się tydzień regionalny. Na naszych uczniów czeka wiele atrakcji oraz niespodzianek przygotowanych przez nauczycieli 🙂 Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy do udziału w tym ciekawym wydarzeniu 🙂

pobrane

Poniżej zamieszczamy harmonogram tygodnia regionalnego:

TYDZIEŃ REGIONALNY    28.11.-2.12.

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach .

28.11. poniedziałek – konkurs  gwary śląskiej dla klas I – III (wiersz, opowiadanie, dowcip)  po 3 osoby z klasy.  Sala 25 godz. 11.30

29.11. wtorek  –  konkurs graficzny „Mój Śląsk, mój dom” dla klas  IV – VI  prace w formacie A 3 – grafika, podpisane imieniem, nazwiskiem i klasą przynosimy do świetlicy do piątku 25.11

29.11.  wtorek – konkurs dla klas I- III  na  najpiękniejszy wianek lub czapkę górniczą, prace podpisane imieniem, nazwiskiem i klasą przynosimy do świetlicy do poniedziałku 28.11.

Czapki górnicze i wianki odbieramy 2.12.- piątek

30.11. środa – konkurs dla dziewczyn,  na najdłuższy warkocz.  Zachęcamy dziewczyny do zaplecenia warkoczy.  Pomiar długości warkoczy dokonany zostanie w sali 25 o godz.13.30

1.12. czwartek – konkurs na najsilniejszego chłopca.  Zapraszamy po 3 najsilniejszych uczniów z każdej klasy do świetlicy o godz. 8.55

2.12.  piątek – Uczniów klas I- III zachęcamy do wykonania w domu i przyniesienia do szkoły czapki górniczej lub wianka, klasy, które będą się najładniej prezentować otrzymają nagrody.

2.12. – zapraszamy na akademię z okazji Dnia Górnika oraz rozdane nagród

Klasy I – III  8.55  druga lekcja

Klasy IV –VI 9.50 trzecia lekcja

2.12. odbędzie się kiermasz potraw śląskich organizowany przez Radę Rodziców

Wychowawców klas prosimy o sporządzenie listy uczestników konkursów –  do 25.11. do świetlicy.

Zmiana dotycząca obiadów szkolnych

ZASADY ORGANIZACJI OBIADÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 8 IM. JANA KAWALCA W RUDZIE ŚLĄSKIEJ

Szkoła zapewnia uczniom spożycie posiłku w stołówce szkolnej w formie obiadu. Z obiadów mogą skorzystać także pracownicy szkoły na zasadach określonych w Procedurze procesu żywienia w szkole. Uczniowie są zapisywani na obiady po uiszczeniu należnych opłat.

Formy płatności:
wyłącznie na konto bankowe szkoły – do dnia 26 każdego miesiąca za następny miesiąc;
za miesiąc styczeń danego roku – wpłaty należy dokonywać dopiero w dniach: od 1 do 5 stycznia, w przypadku konieczności zakupu pojedynczego obiadu w danym miesiącu – wpłaty dokonywać na konto bankowe szkoły – na dwa dni przed planowanym obiadem, w wyjątkowych sytuacjach za pojedyncze obiady –wpłaty gotówkowe będą przyjmowane u kierownika świetlicy – na dzień przed planowanym obiadem.

Konto bankowe:
Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Kawalca w Rudzie Śląskiej ul. Główna 1 41-710 Ruda Śląska
ING Bank Śląski 62 1050 1214 1000 0023 5611 5606
W tytule przelewu należy wpisać: imię i nazwisko dziecka, jakiego okresu czasu wpłata dotyczy (miesiąc, bądź za jakie dni)

Obiady są wydawane:
dla klas I-III na przerwie w godzinach 11.30-11.50
dla klas IV-VI na przerwie w godzinach 12.35-12.50
Rodzice zgłaszają nieobecność dziecka na obiedzie celem odliczenia odpłatności. Pierwszy dzień zgłoszonej nieobecności nie będzie odliczony z powodu wcześniej przygotowanego już posiłku. Niezgłoszenie nieobecności dziecka jest równoznaczne z brakiem zwrotu za ten okres.
Wychowawcy klas zgłaszają kierownikowi świetlicy dzieci, które nie będą korzystać z obiadów w danym dniu ze względu na wyjazd lub wyjście ze szkoły (wycieczki, teatr, kino, konkurs, itp.). W razie powrotu do godziny 14.00, wychowawcy klas zgłaszają kierownikowi świetlicy ten fakt, aby dzieci mogły zjeść obiad w danym dniu.
Kierownik świetlicy przekazuje informacje wychowawcom klas o dzieciach korzystających z obiadów w szkole.