50-lecie budynku szkoły i zmiana imienia patrona szkoły

To już tydzień, jak świętowaliśmy. 8 grudnia to ważna data dla naszej szkoły, uczniów, rodziców i nauczycieli. W tym dniu świętowaliśmy 50-lecie budynku szkoły połączone ze zmianą patrona szkoły. Ten szczególny dzień świętowania rozpoczęliśmy od Mszy św. w kościele pw. św. Wawrzyńca i św. Antoniego w Wirku. Po Mszy odbył się pochód naszych uczniów i nauczycieli do szkoły. W szkole to dopiero się działo… Możliwość spotkania się z ludźmi po latach, rozmowy, wzruszenie, wspomnienia… O godzinie 12:00 na sali gimnastycznej odbył się apel, na którym pojawili się zaproszeni goście, uczniowie, rodzice. Od tej chwili nosimy imię Miłośników Ziemi Śląskiej. Po przemówieniach, podziękowaniach, uczniowie klas 3d, 4c, 5c i 7b pod opieką p. H. Miery i p. N. Latosińskiej przygotowali akademię. Koordynatorem całej uroczystości był p. P. Noparlik.

Zobacz galerę zdjęć!